>Anasayfa -> BASIN ODASI> Tüketici Kanunu - TÜ-MER TEMSİLCİLİKLERİ
Şikayetinize uygun dilekçe örneği için e-dilekçe Projesini tıklayınız. Tüketici Mahkemelerine hitaben hazırlanan dilekçe örneklerini bilgisayarlarına indirebilirsiniz. TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ İÇİN TIKLAYIN.
TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ İÇİN TIKLAYIN.
Sizden gelen şikayetlerden her hafta birini seçip sitemizde yayınlıyoruz. Haftanın şikayetini görmek için tıklayınız.
Tüketicilerin Donkişot'ları Akistanbul'da

Sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az, yaş ortalamaları 28. İçlerinde Avukat, Belediye personeli, eğitmen, muhasebeci, Basın mensubu dahil olmak üzere birçok meslek kuruluşuna mensup insanı barındırıyor. Barındırma yerine kenetlenmesi demek daha doğru bir tabir. Kendilerinide katarak "herkes bir tüketicidir" sloganıyla çıkmışlar bu yola. Amaçlarını ise özelde "tüketici", genelde ise "topluma hak arama bilincini aşılamak" olarak tanımlıyorlar. Kamu yararına siyasetten bile daha rantabıl buldukları 'Sivil Toplum Örgütü' kapsamında faaliyet gösteriyorlar. Kısa adı 'TÜ-MER' olan "Tüketici hakları Merkezi" bu maksatla doğmuş ve hızla yayılıyor yaygınlaşıyorlar. öyleki haksızlığa uğrayabileceğini farkettikleri her olayda tüketiciden önce hareket edip, gerekli yaptırımı sağlıyorlar.

Ropörtajın Tam metni...

Sayıları bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az, yaş ortalamaları 28. İçlerinde Avukat, Belediye personeli, eğitmen, muhasebeci, Basın mensubu dahil olmak üzere birçok meslek kuruluşuna mensup insanı barındırıyor. Barındırma yerine kenetlenmesi demek daha doğru bir tabir onlar için. Kendilerinide katarak "herkes bir tüketicidir" sloganıyla çıkmışlar bu yola. Amaçlarını ise özelde "tüketici", genelde ise "topluma hak arama bilincini aşılamak" olarak tanımlıyorlar. Kamu yararına siyasetten bile daha rantabıl buldukları 'Sivil Toplum Örgütü' kapsamında faliyet gösteriyorlar. Kısa adı 'TÜ-MER' olan "Tüketici hakları Merkezi" bu maksatla doğmuş ve hızla yayılıyor yaygınlaşıyorlar. Öyleki haksızlığa uğrayabileceğini farkettikleri her olayda tüketiciden önce hareket edip, gerekli yaptırımı sağlıyorlar. "


TÜ-MER ne zaman ve hangi maksatla kuruldu?

Ülkemizde kurulan Sivil Toplum Örgütlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Ülke yönetimine sadece seçimlerden seçime değil yaşamın her dakikasında katkı sağlayan yurttaşlarımız örgütlenerek Sivil Toplum Gücünün farkına varılmasına büyük katkılar sağlamaktadır. Yaşamımızın her aşamasında bir şeyler tüketilmekte ve tüketirken farklı farklı problemlerle karşılaşmaktayız. Bu problemler kimi zaman üreticilerin ihmalinden kimi zamanda tüketicilerin bilinçsizliğinden kaynaklanmaktadır. Hakkı gasp edilen ve mağdur duruma düşen tüketici çoğu zaman nereye, ne zaman ve ne şeklide müracaat edeceğini bilmediği için ekonomik kayba uğramaktadır. Özelde Tüketici Hakları, genelde hak arama bilincini yerleştirmek amacıyla Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER’i gönüllü arkadaşlarımız ile kurmuş bulunmaktayız. Ülkemizde ve dünyadaki sivil toplum örgütlerine göre 28 yaş ortalaması ile gençlerden oluşan fakat tecrübeli ve uzman bir kadro ile yaklaşık olarak 8 aydır yola çıkan derneğimiz, Tüketici Hakları gibi önemli bir sahada mücadele etmenin bilincindedir.

Tüketici adına verdiğiniz mücadele sonucu, vatandaştan ücret talebinde bulunuyormusunuz?


Toplumun her kesimini kucaklayan bir anlayış ile mağdur olan tüketicilere vereceğimiz hukuki yardım ve yapacağımız çalışmalarda ücret veya üyelik gibi herhangi bir beklenti içinde değiliz. Ülkemizin de altında imzası bulunduğu “Evrensel Tüketici Hakları” kapsamında mücadelemizi yılmadan sürdüreceğiz. Tüzüğümüzde de açıkça belirttiğimiz gibi öncelikle ; insanlık ailesinin özellikle ülkemiz insanının iyi bir yaşam sürmesini sağlamak, Devlet Birey ilişkisi bağlamında tüm yurttaşlarında tüketici gibi algılanması sureti ile devlet bürokrasisinin işleyişinin birey öncelikli ve hukuk devletine yakışır biçimde gerçekleşmesi için çalışmalar yapmayı planlamaktayız.

-İlgi ve faliyet alanlarınız neler "tüketilebilen herşey" kapsama alanınız içinde mi kalıyor?

Tam olarak olmasada öyle ifade edebiliriz. Vatandaşın bilgisi dahilinde kendisine sunulan veya habersizce onun tarafından tüketimi sağlanan her şey ilgi ve görev alanımıza girmektedir. Mesela vatandaşın evinde kesilen elektrik ve suyun hesabı verilmeli, özür dilenmeli, bu hata telafi edilmelidir. Baz istasyonları hızla yayılmakta "apartman" maddesi eklenerek resmi statü kazandırılmaya çalışılan bu istasyonlarda karşı apartmanda oturanlarda bu doğrultuda tüketici olduklarından onlarında hakları sorulmalı ve aranmalıdır. Biz bunlarıda yapıyoruz. Hemde tüm hukuksal yolları deneyerek. Ve hiç bir talep amacı gütmeden.

-Tüketiciyle nasıl buluşuyorsunuz... Aranızdaki iletişimi hangi yollardan sağlanıyor.

Şimdiye kadar www.akistanbul.com , internethaber.com örneğinde olduğu gibi Vakit,Vatan ,Yenişafak , Kanal 6 tv, Meltem tv. ve radyo, marmara fm,Radyo 7, Radyo 15, ve Radyo 2000 gibi iletişim araçlarında hem programcı hemde katılımcı olarak tüketici dostlarımızın karşısına geçip projelerimizi anlatma imkanımız oldu.Çeşitli Basın Bültenlerimize yine çeşitli yayın kuruluşları, köşe yazarları yer verdiler. Ayrıca kendi derneğimiz bünyesinde kurmuş olduğumuz www.tuketicimerkezi.org isimli sitemizde vatandaşın şikayet ve sorununu bizlere iletebileceği "e-tüketici" bölümümüz var.

-E-Tüketiciyi biraz açarmısınız? Ne işe yarar ve nasıl kullanılır?...

www.tuketicimerkezi.org isimli sitemizi ziyaret eden tüketicimiz problemini 12 çeşit örneğini yayınladığımız dilekçelerden kendine uygun olanı bulup ilgili yerleri doldurduktan sonra bize mail yoluyla gönderiyor. Sitemizden otomotik olarak kendisine dilekçe takip nosu veriliyor. Sorununu bu no ile takip ederek ne aşamada olduğu hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Hiçbir zaman kaybı olmadan istediği an bize sorununu iletip cevabını alabileceği bir interaktif hizmettir diyebiliriz e-tüketiciye.

- Henüz 8 ay geçmiş ve yeni sayılırsınız fakat sizi çok azimli kişiler olarak gördüm mutlaka bir çok olumlu işe imza atmışsınızdır diye düşünüyorum neler ya ptınız?

Dernekleşmeden önce aynı ekip arkadaşlarımızla birlikte bireysel hareket ederek tüketicilerin sesi olma yolunda faliyetler yürütüyorduk. Derneğimiz kurulduktan sonra ülkemizde aynı amaç uğruna kurulan yaklaşık 70 dernek arasında faal olan ilk 5 arasına girdik.Sanayi ve Ticaret Bakanlığı resmi olarak bizleri listesine aldı.

Şimdiye kadar verdiğimiz yasal mücadeleler sonrası İstanbul'da 1 olan tüketici Mahkemeleri sayısına ek olarak 3 tane daha eklettik. 4. Levent'te şu an 4 Tüketici Mahkemesi İstanbullu'ya hizmet veriyor.
Kredi kartı mağduru 160 ailenin sorunlarının asgariye inmesi için Sanayii ve Ticaret Bakanlığı'na yazılı dilekçeler vermiş, hukuksal dayanağa oturtark bankaların faizlerini affedip alacaklarını 12 taksite bölmesini sağlamasında derneğimizinde imzası olmuştur.
Konutlar için garanti belgesi verilmesi yönünde çalışmalarımız var.
Dünya Çapında geçerliliği olan İnternet alışverişi yapan vatandaşların güvenlik sorunlarıyla ilgili yine çalışmalarımız devam ediyor.
Transgenik (Genlerine müdahale edilen gıdalar) ürünler hakkındaki çalışmalarımız devam ediyor
Türk Telekom'un yaptığı indirimin aslında indirim değil zam olduğu yönünde ilk açıklamayı yapan kuruluşuz.
Sattıkları ürünlerde etiket bulundurmayan firmaları teşhir etme noktasında çalışmalarımız devam ediyor.
Okullardaki zorunlu bağış olayının savcılıklar kanalıyla durdurulabilineceğini velilere hatırlatarak yasal haklarını kullanmaları noktasında bilinçlenmelerini sağlama çalışmalarımız oldu.
-Tüketici sizin dışınızda haklarını nasıl savunur, ilk müraacatı nereye yapmalı, devletimiz bu işin neresinde?

Her ilçe'de Kaymakamlık bünyesinde faliyet gösteren "Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyeti" bulunmaktadır. Bu heyet Kaymakam, Belediye Başkanı, Tüketici Örgüt Temsilcisi, Barodan Hukuk Temsilcisi ve Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan bir yetkili veya vekillerinden oluşmaktadır. Burada alınan karar mahkeme hükmündedir. Ve tamamen ücretsizdir. Ancak 580 Milyonu aşan meblağlar İl Hakem Heyeti'nce değerlendirilir.

-Çıktığınız yol açık ve insanlarımıza hayırlı olsun...

İlgi ve alakanıza teşekkür eder, akistanbul ailesine ve okurlarına TÜ-MER olarak başarılar dileriz...

Tel: (212) 611 10 00
Fax: (212) 568 04 12
www.tuketicimerkezi.org
tuketici@tuketicimerkezi.org

Bu haber 5.131 kez okundu...19/12/2008 - Tüketici Örgütleri Federasyonu Kuruldu
02/12/2008 - ADSL için telefon mecburiyetine son
13/11/2008 - Tüketici Örgütlerinden doğalgaz zam’ ına dava
10/11/2008 - TÜ-MER Sağlıkla oynayan katildir
07/11/2008 - modern tefecilerden kontör kredisi!
04/11/2008 - tüketici örgütlerinden ortak açıklama
01/11/2008 - Sabit ücrete karşı yasal düzenleme şart
21/10/2008 - Cipslere sağlığa zararlı ibaresi yazılmadır
16/10/2008 - TELSİM’in “borcum bitsin”i bir aldatmaca mı?
04/10/2008 - Uluslararası panel sona erdi
23/09/2008 - Tüketiciler bilgilendirilmelidir
20/09/2008 - Komisyon çalışmalarını sürdüryor
17/09/2008 - Yavaş indirim yapan istasyondan alma
03/09/2008 - Van ve Nevşehir’de suç duyurusu
22/08/2008 - Milyonlarca çocuğu bekleyen tehlike
02/08/2008 - Paran Kadar Harca Kartın Esiri Olma
22/07/2008 - İzmir tüketicisinden suç duyurusu
07/07/2008 - Kot taşlama atölyelerine dair
07/07/2008 - Ortak Akıl Hareketi'ne TÜ-MER den Destek
30/05/2008 - Tüketiciye aba altından sopa
28/05/2008 - AB Projesi Değerlendirme Toplantısı yapıldı
28/04/2008 - Geçmiş kart aidatına da iade kararı
15/04/2008 - Vurguncuyu ihbar et!
11/04/2008 - vurgunculara fırsat vermeyelim
08/04/2008 - tüketici kanunu değişikliğine sahip çıkalım
05/04/2008 - Genel Başkan, ATV'nin konuğu oldu
03/04/2008 - Reklam Kurulu'ndan Pepsi'ye Ceza
19/03/2008 - TÜ-MER'in AVM Raporu Ses getirdi
15/03/2008 - tüketici kanunu değişiyor
13/03/2008 - Telekom’un peşini bırakmıyoruz
12/03/2008 - ucuz etin yahnisi yavan olur
11/03/2008 - jest değil hak istiyoruz
05/03/2008 - bilgisayar alırken mağdur olmayın
22/02/2008 - bankalar neden çok kâr ediyor?
19/02/2008 - GSM firmaları müşterilerine "ayıp" ediyor
17/02/2008 - TÜ-MER uyardı, Pepsi Özür diledi
16/02/2008 - TÜ-MER’den Danimarka tüketicisine çağrı
13/02/2008 - TÜ-MER: BUNUN ADI AYIRIMCILIK
11/02/2008 - internet -ATM dolandırıcılığına karşı dikkat
09/02/2008 - internette alışveriş yaparken mağdur olmayın!
05/02/2008 - Türk insanı kobay olarak kullanılamaz
04/02/2008 - Projeye start verildi
31/01/2008 - Av. Hüsnü TUNAnın yanındayız
30/01/2008 - banka kartı kullanıcısı tüketiciler Dikkat!
29/01/2008 - Telekom; Hakem Heyetlerini tanımıyor mu?
18/01/2008 - Turkcell'den Mektup Var
17/01/2008 - Elektronik sigaralar iade edilebilir.
12/01/2008 - Cepteki reklamlar "yeter" dedirtti
15/12/2007 - alışveriş merkezleri raporu açıklandı
06/12/2007 - Telekom, tüketici hakkının farkına vardı
06/12/2007 - Kredi kartın mı var, derdin var!
04/12/2007 - TÜ-MER: Bankanın bahanesi kalmadı
30/11/2007 - TÜ-MER Yeni yerine taşındı.
28/11/2007 - bankalar birliğinden antidemokratik heyet
14/11/2007 - Alışveriş merkezleri mercek altında
10/11/2007 - Telekom, grevi tüketiciye fatura edemez
25/10/2007 - İndirimli satışlara yeni düzenleme
18/10/2007 - tüketici haklarının takipçisiyiz
11/10/2007 - İstanbul'daki su zammına TÜ-MER'den tepki
10/10/2007 - Çalınan çantadan mağaza sorumlu
03/10/2007 - Tüketicinin tazminat zaferi
26/09/2007 - Kampanya izdihamına TÜMER tepkisi
19/09/2007 - Haksız kira artışının faturası vatandaşa
12/09/2007 - Tüketiciye eziyet çektirmeyin
04/09/2007 - Şarbona karşı; bilinçli tüketici
18/08/2007 - Çin malı oyuncaklar toplatılıyor
10/08/2007 - Şap hastalığına karşı dikkat
06/08/2007 - Bakanlık ruhsatlı suların listesini açıkladı
06/08/2007 - Şirket, arızalı otoyu geri almak zorunda
01/08/2007 - su denetimleri arttırılsın
29/07/2007 - standart dışı satanlar teşhir edilsin
03/07/2007 - Susuzluk felaket olmasın
03/07/2007 - klima tüketiciyi terletiyor
26/06/2007 - Tüketiciler seçim beyannamelerini inceliyor
13/06/2007 - Ayıplı çıkan mala kredi veren banka sorumlu
11/06/2007 - TÜ-MER: Türk Telekom tehditkar
07/06/2007 - K.D.V. İndirimi Gizli Zam Olmasın !
06/06/2007 - ADSL'de tüketiciyi yanıltma iddiası
02/06/2007 - Tüketiciler siyasi partileri uyarıyor
01/06/2007 - Kapıdan satıcılar nasıl dolandırıyor?
23/05/2007 - Tüketici Örgütlerinin Ortak Basın Açıklaması
18/05/2007 - Kredi kartında tüketici zaferi
27/04/2007 - Ekranlardaki çirkinliğin dozu artıyor
25/04/2007 - Vatandaşa yarışma oyunu
18/04/2007 - Kantinlerde kola ve cips satışına kısıtlama
13/04/2007 - TÜ-MER'e teşekkür plaketi
13/04/2007 - Kart aidatında Genel Müdürlük engeli
29/03/2007 - Sanal Banka Mağdurlarına Müjde
19/03/2007 - TÜ-MER’den yurt genelinde 10 temsilcilik
18/03/2007 - Hamburger, Kola Girmesin Okula!
15/03/2007 - 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü
14/03/2007 - TÜ-MER Ailesi Bir Arada
02/03/2007 - Okul Kantinleri için sefer tası hareketi
20/02/2007 - Beyaz eşya alırken dikkat etmeniz gereken 10
09/02/2007 - bankaların kart bedeline tarihi bir karar
28/01/2007 - tüketici hakkını arıyor
25/01/2007 - bankalar promosyon bedellerini tahsil ediyor
24/01/2007 - her an kapınızı çalabilir
23/01/2007 - otobüslerde cep telefonu karmaşası
15/01/2007 - TV NET'te Tüketici Saati devam ediyor
12/01/2007 - Mağazalar istediği gibi indiremeyecek
28/12/2006 - Kapıdan satışların yerine cep şikâtyeleri
22/12/2006 - Tüketici kazandı, Telekom kaybetti!
20/12/2006 - Kurbanlık hayvan alırken dikkat!
09/12/2006 - Tüketicinin talebi önemlidir
05/12/2006 - İnternette Smile ADSL kaosu
05/12/2006 - Hatalı BMW'yi değiştirmenin adı 'jest' oldu
30/11/2006 - Kartzedenin zaferi
27/11/2006 - Gazlı içecekler sağlığa zararlı mı?
21/11/2006 - Tüketiciler mahkemeye gidecek
21/11/2006 - Dikkat! Yarışma değil, para tuzağı
21/11/2006 - Sözde yarışma programları kaldırılsın
01/11/2006 - Reklamı yanıltıcı olan ürünler Ayıplıdır
19/10/2006 - Tüketici Saati ATR Televizyonunda
18/10/2006 - Fransa'yı "Boykota Devam" çağrısı
29/09/2006 - McDonald's ve Burger King'e dava
29/09/2006 - Türkçe kılavuzu olmayan firmaya ceza
31/08/2006 - TÜ-MER, ATR Televizyonun konuğu oldu
28/08/2006 - Elektrik kesen şirket, tazminat ödeyecek
14/08/2006 - ATM’lerdeki gizli komisyona dikkat
08/08/2006 - Klonlu telefon, ayıplı maldır.
31/07/2006 - ORTADOĞU’DAKİ SORUN İSRAİL SORUNUDUR
17/07/2006 - TÜ-MER'in ısrarlı takibi sonuç verdi
17/07/2006 - Tatilci, otellerden dertli
07/07/2006 - Döviz Gider Zammı Kalır
05/07/2006 - tüketicinin sabrı taşıyor
17/06/2006 - Kredi kartında faiz artışının sırrı
07/06/2006 - Bakan hakkında suç duyurusu
30/05/2006 - Acı itiraf: zehirli ürün yediriyorlar
21/05/2006 - Huzurumuz ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur
04/05/2006 - Zehirli varilleriniz sizin olsun!
03/05/2006 - ‘Fatura Ödeme Merkezi’ halkı dolandırdı
12/04/2006 - Kartta Ali Cengiz oyunu
09/04/2006 - TÜ-MER Kongresi Sonuçlandı
15/03/2006 - Dünya Tüketiciler Günü Kutlandı
14/03/2006 - Sonsayfa.com'dan Tüketici Köşesi
06/03/2006 - Kartzedelere uyarı: 60 günü beklemeyin
02/03/2006 - İhtarnameler TÜ-MER’den
01/03/2006 - Kredi Kartları Yasası Yürürlükte
26/02/2006 - Okul ve Camilere baz istasyonu kurma yasağı
24/02/2006 - Kredi Kartları Yasası Çözüm olacak mı?
22/02/2006 - Kredi Kartları Vebalinin Altında Kalmayın
22/02/2006 - Reklam Kurulu'ndan Efes'e Ceza
20/02/2006 - Kredi kartları can almaya devam ediyor
14/02/2006 - Sevgililer Günü ÖZEL
05/02/2006 - Türkiye tüketicisi harekete geçiyor
02/02/2006 - TÜ-MER Boykota hazırlanıyor.
29/01/2006 - 4 bin şikâyet 200 bin ziyaretçi
29/01/2006 - İGDAŞ yakılmayan gazın ücretini tahsil ediyor
28/01/2006 - Tüketici Web-Tv çekimleri yapıldı.
23/01/2006 - OGS ve KGS'li araçların geçmesi çözüm olur mu
21/01/2006 - Sayın Pektaş Kamuoyunu yanıltmaktadır
11/01/2006 - Sivil toplumun baskısı sonuç getirdi
10/01/2006 - Tepki alan fatura ödeme merkezleri, çığ gibi
07/01/2006 - Gişeler kalkacak, trafik akacak
02/01/2006 - AB kriterlerine dolandırıcılar da uydu!
25/12/2005 - “tüketici web-tv” yayına başladı.
09/12/2005 - Cep-kriz masası kuruldu
04/12/2005 - Kayıtdışı Telefonlar, kayıt altına
04/12/2005 - TÜ-MER iç eğitim çalışmalarına başladı
30/11/2005 - Gıda Standardı tartışmaları devam ediyor
29/11/2005 - Kredi kartları yasası mecliste.
21/11/2005 - ST֒nün başkana tanıdığı krallık
16/11/2005 - Bilgilenmek evrensel tüketici hakkıdır
15/11/2005 - İTO'dan anlamlı toplantı
06/11/2005 - Belediye otobüsünde telefon kavgası boşuna
21/10/2005 - Ramazan'da tüketici hakları konuşuldu
09/10/2005 - TÜ-MER'e Teşekkür Plaketi
28/09/2005 - Krizin adı: Kredi Kartları
04/09/2005 - Bankalardan kefile gizli tuzak
17/08/2005 - Yargıtay kararları olumlu
16/08/2005 - Alışveriş merkezine tazminat cezası
07/08/2005 - Mağdur Tüketici Yalnız Değil
01/08/2005 - Tüketiyoruz Ama Bilinçsiz
31/07/2005 - Mağdur tüketiciye broşürle çağrı
24/07/2005 - Soyulan aracın zararını otoparkçı ödeyecek
19/07/2005 - Alo Şikayet Hattı
05/07/2005 - Haber1'den dev adım!
03/07/2005 - Tatil yerini beğenmeyen vazgeçebilecek
01/07/2005 - Sonsayfa.com'dan TÜ-MER'e Büyük Destek
29/06/2005 - TÜ-MER ses getirdi
26/06/2005 - Asgari Ödeme Tuzağı!
22/06/2005 - Çocuklara kumar tuzağı!..
19/06/2005 - TÜ-MER İnternette lider
19/06/2005 - Tüketiciden online şikayet dönemi
15/06/2005 - Reklamlar çocukları nasıl etkiliyor?
08/06/2005 - Bize sinek vız gelir
31/05/2005 - Veliler bağışa zorlanmayacak
29/05/2005 - Bankalar tüketiciyi soyuyor!..
23/05/2005 - Festivalde TÜ-MER Standına Büyük İlgi
23/05/2005 - Pompalı soygun
18/05/2005 - TRT' de tüketici hakları konuşuldu
15/05/2005 - Tatiliniz zehir olmasın
09/05/2005 - Fatura kuyruğuna korsan çözüm
20/04/2005 - TÜ-MER Yeni Stratejiler Belirliyor
10/04/2005 - 1 YTL’lik cep vergisine tepki.
01/04/2005 - TÜ-MER Anadoluya Seslendi
22/03/2005 - TÜ-MER’e “Tüketici Oscarı”
16/03/2005 - Dünya Tüketiciler Günü Kutlandı.
07/03/2005 - TÜ-MER 1 Yaşında.
22/02/2005 - TÜ-MER'i 6 Mart heyecanı sardı...
16/01/2005 - e-tüketici ve e-dilekçe rekora koşuyor.
04/01/2005 - Bilgilen Kampanyasının Tanıtımı Yapıldı
02/01/2005 - Hak Aramayan Kimse Kalmayacak
07/12/2004 - İletişimde Tehlike Çanları Çalıyor
26/11/2004 - Tüketicilerin Donkişot'ları Akistanbul'da
12/11/2004 - Etiketsiz Firmadan Alışveriş Yapmayın
05/11/2004 - TÜ-MER, Kanal 6 İftar Saati'inin Konuğu Oldu
02/11/2004 - Zorunlu Bağış Çileden Çıkartıyor
10/10/2004 - Marmara FM'de Tümer Rüzgarı Esti
27/09/2004 - Tüketici Mahkemeleri Levent'de Hizmete Girdi
15/08/2004 - TÜ-MER Beyoğlu Savcılığı'nda İfade Verdi
01/08/2004 - Tüketici Hakları Merkezi Moral FM'deydi
09/07/2004 - Peugeot Mağdurları Buluştu
08/07/2004 - Telekom (zamlı) indirim yaptı.
07/07/2004 - E-Tüketici hayata geçti.
15/06/2004 - Sivil toplum istedi, mahkeme kuruldu…
20/05/2004 - Etiketinde “Transgenik ürün” yazılsın.
07/05/2004 - Geciken adalet, adalet değildir!
10/04/2004 - “muhtelif ilavenin” peşini bırakmıyoruz.
18/03/2004 - müstehcenlik meşrulaştırılıyor mu?
11/03/2004 - “bayrak ve afiş yarışına hayır…”
16/02/2004 - İGDAŞ’ın yetki verdiği firmalar, yetkilerini
09/02/2004 - Konutlar için garanti belgesi zorunluluğu
03/02/2004 - Ayıplı hizmetin bedeli iade edilsin.
30/01/2004 - Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER Kuruldu


Alışveriş Merkezleri Raporu'nu Tablo olarak görmek için tıklayınız...
(Not : Dosya indirme süresi bağlantı hızınıza göre değişiklik gösterebilir.)

TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KANUN TASARISI TASLAĞI için Tıklayıntıklayınız...
Yıllık Kart Aidatı Online Dilekçe'si için tıklayınız...
Yıllık Kart Aidatı Emsal Kararı için tıklayınız. (1)
Yıllık Kart Aidatı Emsal Kararı için tıklayınız. (2)
Tüm videoları izlemek için tıklayınız...
TÜKETİCİ WEB-TV Pirinç Boykotu - NTV ve STV Ana Haber

Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/tumerorg/public_html/sag.php on line 179
Diğer tüm basın açıklamalarını görmek için tıklayınız...


TÜ-MER / TÜKETİCİ HAKLARI MERKEZİ

E-Mail:tuketici@tuketicimerkezi.org
www.tumer.org
www.tuketicimerkezi.org

LÜTFEN DİKKAT: Basın Mensupları, derneğimizle irtibata geçmek için burayı tıklayınız.

TÜ-MER Ailesine Üye Olmak İster misiniz?
Tüketici Hakları Merkezi TÜ-MER'e üye olmak için buraya tıklayarak bilgisayarınıza indireceğiniz Word dosyasını bize ulaştırabilirsiniz. Ayryca derneğimizin tüzüğüne ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Tüketicinin Sesi


Tatilde bari mağdur edilmeyelim.
Bayram Çiğdem www.haberkenti.com

 
 
   
 
TÜ-MER / TÜKETİCİ HAKLARI MERKEZİ
İstanbul Cad. Taşkınlar İş Merkezi No:3 Kat:5 Dörtyol Meydanı Esenler / İSTANBUL
TEL: (212) 611.10.00 - FAX: (212) 568.04.12       tuketici@tuketicimerkezi.org
 
eXTReMe Tracker